menu
mode_edit

Apbedīšanas nams “KORAD”

Jelgava, Rūpniecības iela 16

+(371) 29456819 00-24
+(371) 26802777 00-24
https://www.korad.lv

Notikusi Nelaime - Ko Darīt?

Mēs dzīvojam nelielā pilsētā. Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada iedzīvotāju skaits 2017. gada sākumā nepārsniedz 80 tūkstošus, kas rezultātā rada dažas organizatoriskās nianses, nosakot nāves faktu, dokumentu un bēru sagatavošanā. Ko darīt, ja:

I. Viss notika mājās, pa dienu, tuvinieku klātbūtnē.

Ja viss notika kā bija gaidīts un Jums nav šaubu par nāves iestāšanos – lūdzu sazinieties ar ģimenes ārstu un konsultējieties par ārsta slēdziena par nāves cēloni (miršanas izziņas) saņemšanu.

  • Ja ģimenes ārsts apstiprinās nāvi un piekritīs izsniegt izziņu par nāvi bez ķermeņa apskates, tad Jūs varat sazināties ar apbedīšanas aģentūru, lai mirušā ķermeni nogādātu uz morgu.

  • Ja ārsts uzskatīs par nepieciešamu apmeklēt Jūsu dzīves vietu un personīgi apsekōt mirušo, tad Jums vajag sagaidīt ārstu, saņemt izziņu, un pēc tam organizēt transportu.

  • Ja mirušais nebija ģimenes ārsta uzskaitē un ārstam nav pietiekamas informācijas par viņu, tad ārstam ir tiesības atteikt izziņas izsniegšanā, bet tad obligāti jāizsniedz nosūtījumu uz patoloģisko-anatomisko apskati. Šajā gadījumā miršanas apliecību izsniegs patologs pilsētas morgā, bet tikai pēc mirušā autopsijas. Nosūtījums uz patoloģisko-anatomisko apskati skaitās kā oficiāls dokuments, uz kura pamata autopsija tiks veikta uz valsts rēķina (tas ir 166,00 EUR). Pretējā gadījumā par šo pakalpojumu Jums vajadzēs maksāt pašiem.

  • Ja ģimenes ārsts ir prom, tad pēc šāda veida nosūtījuma saņemšanas var vērsties pie jebkura cita ģimenes ārsta, kas piekrīt palīdzēt, vai pie dežūrējošā ārsta poliklīnikā. Ja viss notika mājās, jebkurā diennakts laikā, bet Jūs nevarat pārliecināties par nāves iestāšanos, tad nekavējoties izsauciet neatliekamo medicīnisko palīdzību.

03 – no stacionārā telefona;

112 – no mobilā telefona;

63022910 – Jelgavas pilsētas neatliekamās medicīniskās palīdzības centra dispečers;

Atbrīvojiet savu dvēseli no pārdzīvojumiem, jo viss kaut kas var notikt. Mediķi ieradīsies un izpildīs savus pienākumus un, ja nekā nevarēs palīdzēt, tad atstās rakstisko ziņojumu par to, kas notika. Nākotnē šīs dokuments palīdzēs noformējot miršanas izziņu.  

II. Nāve iestājās mājās vakarā vai naktī, dažas stundas (dienas) atpakaļ, vienatnē. Ja Jūs esat pārliecināts par nāves iestāšanos, tad būtu prātīgāk par to paziņot pilsētas kriminālpolicijai (+63004202). Izskaidrojiet situāciju un jautājiet vai Jūs paši varat rīkoties. Jūsu zvans tiks ierakstīts un tiesībaizsardzības iestādes būs atbildīgas par iespējamām sekām.

  • Ja policija dod atļauju, tad izsauciet apbedīšanas biroju;
  • Ja policija uzskatīs, ka ir nepieciešams izvērtēt situāciju, tad jāgaida policiju un jāseko viņu norādījumiem. III. Nelaime notika ārpus mājas (dzīvokļa).
  • Ja Jums ir jebkādas šaubas – izsauciet neatliekamo medicīnisko palīdzību;
  • Ja nav šaubu par nāves iestāšanos, tad uzreiz zvaniet policijai un sekojiet viņu norādījumiem. IV. Ja nāve iestājās slimnīcā, tad ķermenis tiks nogādāts morgā, bet radiniekus informēs par notikušo un ko tālāk darīt. V. Ja jūs esat situācijas liecinieks, ko var definēt kā slepkavību, pašnāvību, nelaimes gadījumu (saindēšanās, nosmakšana, autoavārija, u.c.), tad steidzami izsauciet neatliekamo medicīnisko palīdzību un kriminālpoliciju. Pirms viņi ierodas mēģiniet neko neaiztikt bez vajadzības.

Šobrīd (2017. gada sākumā) Jelgavā ir tikai viens oficiālais morgs, kas atrodas Brīvibas bulvāri (pilsētas slimnīcā). · Darba dienās strādā no 8:00 līdz 16:00 · Sestdienā no 9:00 līdz 13:00 – Telefons: 63027704/63030181 Svētdien, svētku dienās un nakts laikā informāciju par pazudušajiem cilvēkiem var iegūt tikai pilsētas kriminālpolicijas dežurējošā daļā (telefons: 63004202).